Gipszkartonozás, gipszkarton szerelés Budapest

Olcsó gipszkartonozás, gipszkarton szerelés Budapest környékén +36 70 282-8829, lakásfelújítás, szobafestés, gipszkarton álmennyezet készítés, tisztasági festés.

Mi a gipszkarton?

A gipszkarton vékony panelekből készült építőanyag. Lakó- és kereskedelmi épületek falainak és mennyezetének építésére használják. Nagy mennyiségű vizet tartalmaz kristályos formában, így kevésbé hajlamos az égésre.

 

Javít foltokat is?

Igen. A folt kialakulásának okától függetlenül megjavítjuk a falakat és / vagy a mennyezetet is.

 

Festést vállal?

Noha nem vállalunk nagyszabású festési munkákat, javítási munkánk részeként, ha az ügyfél csak a javítófoltot akarja festeni, a javított felületeket kifestjük az adott területen az ügyfél számára.

 

Csak lakosságnak dolgozik?

Nem. Kiskereskedelmi, irodai felújítási munkákat, valamint többlakásos társasházak és lakóparkok felújítását és gipszkartonozását is végezzük.

 

Javítani szeretném a padlásszigetelésemet. Lehetséges gipszkartonozással?

A tetőtér minden hozzáférhető szakaszán a meglévő szigetelés tetejére további szigetelést építünk be, a helyi lehetőségek függvényében, bármilyen vastagságban lehetséges.

 

A gipszkartonom nedves lett szivárgás miatt. Cserélnem kell a gipszkartonomat?

Lehetséges. A szivárgás okának megszüntetése után vegye fel velünk a kapcsolatot egy házon belüli felmérés céljából.

Mit tegyek a gipszkarton hulladékkal?

A gipszkarton hulladék nem veszélyes hulladék. Építési hulladékként kell kezelni, és sittes konténerben lehet elvitetni. Az építési hulladékok vágásából leszakadt vagy kialakult gipszkartonokat gipszkartongyárakban lehet technológiai úton újrahasznosítani.

 

Mi a különbség az UD és az UW profilok között?

Az U és C szimbólumok a profil keresztmetszetére utalnak. A profilok címkézésén a W jelölés a német fal (Wand) szóból származik, ezért megjelöljük azokat a profilokat (UW, CW), amelyek felhasználhatók a válaszfal megépítésére. A D betűvel jelölt profilok szintén a német mennyezet szóból származnak, így az álmennyezet keretprofiljait ezekkel a betűkkel jelöltük (CD, UD). Több név lehetséges; mert az UD-profilt álmennyezetek és függönyfalak építésénél is használják.

 

A fal továbbra is lélegző marad száraz vakolattal vagy gipszalapú vakolattal?

A köztudatban a „lélegzőfal” kifejezés szakmailag téves. A légáteresztés kifejezést általában az ajtók és ablakok esetében vizsgálják, és az épületgépészet használja a repülőgépiparban. A hagyományos épületszerkezeti elemekkel és térelválasztókkal szembeni általános elvárás a légmentesség. A probléma fő gyökere a páraáteresztő képesség. A szerkezetek lehetnek nyitottak vagy zártak gőztechnikai szempontjából. A kérdés, hogy a zárt helyiségekben keletkező nedvesség zavartalanul távozhat-e.

A lakótér páratartalmának 97-98%-át a szellőző levegő eltávolítja, a fennmaradó 2-3% szabad átjárását a falszerkezeten keresztül kell biztosítani. Erre azért van szükség, mert ha ezt megakadályozzuk, kondenzáció jelenik meg a szerkezetben, ami egy idő után nedvesedéshez és penészképződéshez vezethet. Ezt tehát jól megtervezett falszerkezetekkel el kell kerülni.

 

Az UW profilt az ajtótok fölött kell-e rögzíteni?

Ha az ajtótokot a válaszfal építésével egyidejűleg használják, a fenti UW profil nem lesz felszerelve. Ha az ajtótok utólag van felszerelve, az UW profil felülre kerül.

 

Mit jelent a Q1, Q2, Q3, Q4 jelölés?

A gipszkarton munkák fontos minőségi követelménye, hogy az illesztési felület kellően sík, sima és egyenletes legyen. A kész felület ellenőrzését a DIN 18202 szabvány szabályozza. Erre utalás található az MSZ 7658-2: 1982-ben.

  • Q1 - alapvakolat - optikai követelmények nélkül

  • Q2 - normál vakolat - általános követelmény

  • Q3 - speciális vakolat - magasabb minőségi követelmény

  • Q4 - speciális vakolat - a legmagasabb minőségi követelmény a kész felületre.

 

Mennyire tűzgátló a gipszkarton?

A tűzgátló gipszkartonoknak önmagukban nincs tűzállósági korlátja. A gipszkartonból készült építőlemezek nem támaszkodnak a tűzvédelemre a beépített építmények burkolataként, így tűzvédelmi értéküket egy szerkezetben ellenőrizni és dokumentálni lehet. A gipszkartonok tűzállósága azonban csak korlátozott ideig érvényes. Ha hosszabb idejű hőnek vannak kitéve, nem képesek meggátolni a tűz terjedését.

Jelenlegi értékeléseink információkat tartalmaznak a tűzvédelmi követelményeknek megfelelő szerkezetekről és a rétegek pontos sorrendjéről. További információkért tekintse meg weboldalunk megfelelő szakaszait.

 

Mitől penészedik a fal?

A penész annak a jele, hogy hőhíd van a szerkezetben, és hogy a fal belső felületén olyan alacsony a hőmérséklet, hogy ott nedvesség kondenzálódik. A probléma megnyugtató és végleges megoldása mindenképpen a hőszigetelés megtervezése és felújítása.

Ha a penészes helyiség fürdőszoba vagy más nedves helyiség, ez súlyosbítja a problémát. Amíg nincs megfelelő hőszigetelés, többféle módon védekezhet a penész ellen, ami komoly egészségügyi probléma: penészálló felületbevonat, gyakori szellőzés vagy esetleg egy ventilátor, amely megszárítja a falon lecsapódó nedvességet.

 

Megoldhatom magam lakásom hangszigetelését gipszkartonnal?

Sajnos nem lehetséges. Tulajdonságai miatt a gipszkarton önmagában nem alkalmas hangszigetelésre.







Weblap látogatottság számláló:

Mai: 29
Tegnapi: 170
Heti: 741
Havi: 4 946
Össz.: 611 823

Látogatottság növelés
Oldal: Gipszkarton gyakori kérdések
Gipszkartonozás, gipszkarton szerelés Budapest - © 2008 - 2024 - gipszkartonszerelese.hupont.hu

A Hupont.hu weboldal szerkesztő segítségével készült. Itt Önnek is lehetséges a weboldal készítés.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »