Gipszkartonozás, gipszkarton szerelés Budapest

Olcsó gipszkartonozás, gipszkarton szerelés Budapest környékén +36 70 282-8829, lakásfelújítás, szobafestés, gipszkarton álmennyezet készítés, tisztasági festés.

Gipszkarton közvetlenül falra

Ragasztott gipszkarton falat általában akkor készítünk, ha a profilkeret konstrukciója hely miatt már nem fér el, vastag vagy egyszerűen nem akarunk fémprofil keretet használni akusztikai vagy hangszigetelési okokból. 

A gipszkarton fal vastagsága ragasztóval kb. 4-5 cm. Ennyi helyet foglal el a ragasztott falazat. A gipszkarton fala mindenképpen egyenletes és sima felülete lesz! Ügyeljen az egyenes méretekre a kivitelezés során, és ragasztáskor használjon vízmértéket is. És még valami fontos! A villanyszerelést is időben tervezze meg, és ragasztás előtt helyezze el a vezetékeket a falban!

Gipszkarton ragasztás régi falra

Szobáink belső falazata mindenütt kész vakolat vagy természetes tégla falazat. Minősége és tartóssága elsősorban a kőműves képességeitől és kifinomultságától függ. De ez a munka jelentősen leegyszerűsödik, és a minőség kifogástalan, ha modern gipszkartont rögzítünk az épített falakra. Így a munka gyorsabb és garantáltan zökkenőmentes lesz.

A ragasztott gipszkarton fal keretfeltételei

Természetesen a gipszkarton elkészítéséhez megfelelő körülményekre van szükség. Először is, az aljzatoknak szilárdaknak, stabilaknak, szárazaknak és feszültségből adódó repedésektől menteseknek kell lenniük. A felszíni réteg egyenetlensége nem lehet nagyobb, mint 10 mm! 

Régi vakolatot felújításakor a tönkrement részeket el kell távolítani. A helyiség levegőjének és a gipszkarton hőmérsékletének legalább +5 foknak kell lennie, de a +20 fokos hőmérséklet ideális az optimális kötéshez. Függőleges falak ragasztásakor ideális a padlótól a mennyezetig terjedő burkolólapok használata, de nagyobb mennyezetmagasságok esetén a 2. és 3. sor csak akkor ragasztható, ha az alatta lévő sor már szilárdan megkötött.

Alapozni kell!

A falfelületekre, függetlenül attól, hogy a burkolás előtt téglával vagy vakolattal vannak fedve, alapozóra van szükség. Ezek az anyagok vízbázisúak és hígíthatók, így ecsettel vagy hengerrel lehet felvinni őket a felületre.

Az alapozót munka közben gyakran kell keverni és használni. Ezzel szemben a porózusabb, nedvszívóbb falaknál, mint a habosított beton vagy a téglafalak, hígított alapozóra van szükség, amelyet hengerrel is felvihetünk. A gipszkarton ragasztását csak az alapozó teljes megszáradása után lehet megkezdeni. Ez általában 8-12 órát vesz igénybe.

gipszkarton közvetlenül falra

A ragasztó vakolat elkészítése

A por alapú ragasztót el kell készíteni. A keverőtálnak teljesen tiszta felületű műanyag vödörnek kell lennie. A zsákos anyagot a hideg vízbe öntjük a víz felszínéig, és 1-2 percig állni hagyjuk. Ezután kézzel vagy elektromos keverővel összekeverjük. Célszerű figyelni az állagára, mert a hígított masszához utána por is adható, de a túl kemény anyagot utána nem lehet vízzel hígítani!

Ügyeljen arra is, hogy a kevert ragasztó csak kb. 30-45 percig alkalmas ragasztásra, ezért csak annyi ragasztó tapaszt keverjen össze, amennyit ez idő alatt felhasználhat!

A gipszkarton ragasztása

A burkolólapok helyzetét először a padlón jelöljük meg, majd két ragasztási módszer közül választhat: ragasztóvakolatból készített gipsz pogácsát ragaszt vagy a lap hátuljára, vagy a falra.

Ha a ragasztó vakolatot a falra viszik fel, akkor célszerű előre megmérni annak helyzetét, és az előkészítést - beleértve a laza részek tisztítását és alapozását - csak ezeken a felületeken kell elvégezni. A tapadó ragasztóanyagot csak ezekre a felületekre szabad felhordani.

A ragasztópogácsáknak a táblák középvonalában 30-35 cm-re kell lenniük egymástól, de a ragasztót hosszabb sávban kell elosztani, kisebb hézagokkal a szélek körül, és folytonos sávban alul. A gipsz ragasztópogácsák vastagsága összenyomott állapotban 20 és 40 mm között lehet, miután a paneleket behelyezte és elegyengette.

 

Gipszkartonnal burkolva a szoba mennyezeti belmagassága kb. 12,5 mm-rel kisebb. Az első burkolólapot függőlegesen, vízmértékkel helyezzük el, majd a következő lapokat helyezzük szépen egymás mellé.

Helyzetüket úgy lehet beállítani, hogy egyenes pengével, vízmértékkel ellenőrizzük minden irányból, beleértve a hossz-, oldal- és oldalirányokat is, és gumikalapáccsal a helyükre kopogtatjuk. Ily módon a burkolólapok egyenletessége fokozatosan a teljes falburkolathoz igazítható.

 

A gipszkarton közötti hézagok kitöltése

A ragasztott gipszkarton kötéseinek kitöltését csak a ragasztó vakolat teljes megkötése után lehet elkezdeni. A kötési idő 1-2 nap, és a vakolat száradásához szükséges mozgást az alátétek által létrehozott rések biztosítják.

Mivel a panelek között vannak hézagok, előbb teljes mélységben fugázó vakolattal kell feltölteni őket, csak ezután következhet a hézagolás és a szalagok felragasztása. Öntapadó műanyag szövet, üveggyapot vagy papír kötéserősítő szalagok használhatók a hosszanti kötések megerősítésére. Az utóbbit használat előtt megnedvesítve megkönnyíthetjük a tapadást.

A hézagok megerősítése mindig vakolatba ágyazva, először hosszirányban, majd keresztirányban kell besimítani a lap felső szintjével egy síkban. A padló és a mennyezet közötti csatlakozásokat akril tömítőanyaggal kell kitölteni, amely rugalmas marad, és a ragasztás után is festhető. A felület utolsó vakolása és csiszolása után az új burkolat átfesthető és tapétázható is akár.

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 134
Tegnapi: 385
Heti: 1 313
Havi: 6 515
Össz.: 606 357

Látogatottság növelés
Oldal: Gipszkarton közvetlenül falra
Gipszkartonozás, gipszkarton szerelés Budapest - © 2008 - 2024 - gipszkartonszerelese.hupont.hu

A Hupont.hu weboldal szerkesztő segítségével készült. Itt Önnek is lehetséges a weboldal készítés.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »