Jó ötlet a garázs gipszkartonból való megépítése? A válaszunk több szempontból is egy határozott IGEN.
Szeretné átalakítani vagy felújítani a garázsát? A garázs plafon gipszkartonozása praktikus ötlet. Amikor a falakkal és a mennyezettel kapcsolatos lehetőségek közül választhat, a gipszkarton szilárd és tartós anyagként szolgál.
A garázsfalak gipszkartonozásának vannak előnyei és hátrányai, azonban az esetek többségében az előnyökre úgy tekintünk, hogy azok megéri az elszenvedett hátrányokat.
Tartós
Gyorsan elkészül, egy dupla garázsnál már óriási az időnyereség
A fal és a mennyezet igényes megjelenése
Nehézségek a sérült gipszkartonozott falak javításában
A gipszkartont nehezebb átszerelni
Egy új, csupasz garázs befejezése és a vázszerkezet burkolása nagy feladat, de nagy örömöt is okoz, amikor elkészül. El tudja képzelni a végső állapotában? A garázs falainak gipszkartonozása megadja majd a kívánt esztétikumot.
A gipszkartonozott felületnek bírnia kell azokat az igénybevételeket, amelyeket egy garázsfal anyagának ki kell állnia. A garázsfalaknak olyan textúrát és tapintást adhat a gipszkartonozás, amit a rétegelt lemez vagy OSB lap nem tud biztosítani.
A gipszkartonlapokkal könnyebb dolgozni, mint a nedves gipszkeverék felhordásával és simításával. Emellett egyenletes felületet eredményez, és rendkívül sima tapintású lesz mindenféle csiszolás nélkül.
A vakolat felhordása sokkal nagyobb projekt, és az eredmény egy sokkal texturáltabb, érdesebb felület, ami a gletteléssel sem lesz mindig tökéletes. A gipszkarton egy tisztább és egyszerűbb projekt, simább kivitelben.
A legtöbb ember azért választja a vakolatot, mert könnyű vele dolgozni, és gyönyörű kivitelezést eredményez. A gipsz nem csak jó falburkolat, de ez az anyag hihetetlen dekorációs közeg is. A díszes minták vagy figurák gipszöntvényei igen népszerűek.
Amikor a garázs közvetlenül lakóházhoz kapcsolódik vagy azzal egybeépült teljesen, nagy figyelmet kell fordítani a garázst hő és hangszigetelésére.
A vezetőprofilokat először a falhoz kell rögzíteni. Különböző gipszkarton profilokat alkalmazunk, mindig az adott feladathoz alkalmazkodva.
Miután az akasztókat a mennyezetre szereltük a megfelelő pontokon, a mennyezeti profil egyik oldalát behelyezzük.
A mennyezeti profil egyik oldalát a vezetőprofilba illesztjük, és a felfüggesztésekhez rögzítjük.
A profilszárnyakat szintén a felfüggesztésekhez rögzítjük.
A keret összeszerelése után az elektromos vezetékeket és a szigetelő gyapjút helyezzük el.
A keret felszerelése után gondosan ellenőrizzük a stabilitást és az egyenletességet.
A gipszkartont a felállított vázra erősítjük, és a gipszkartonlapok közötti kötéseket szépen beágyazzuk.
A gipszkarton lécezési távolságát úgy választjuk meg, hogy minél nagyobb legyen a szerkezeti stabilitás, és a gipszkartonfal lehetőség szerint ütésre se repedjen be. A gipszkarton rétegek közé rezgésgátló szalagot teszünk.
Nem feledkezünk meg a szakszerű hézagolásról, a csavarfejek besimításáról és a hosszanti élek kitöltéséről sem. Az üvegszálas hézagerősítő szalag felületén simító glettel alakítunk ki tökéletesen sima, paszta jellegű felületet.
A garázs gipszkartonozását egy barátjával Ön is meg tudja csinálni, de ha inkább szakembert hívna, szívesen segítünk.