Gipszkartonozás, gipszkarton szerelés Budapest

Olcsó gipszkartonozás, gipszkarton szerelés Budapest környékén +36 70 282-8829, lakásfelújítás, szobafestés, gipszkarton álmennyezet készítés, tisztasági festés.

A gipszkartonozás tetőtérben már nagyon elterjedt módszer a tetőterek kialakítására. Ilyenkor minden esetben be kell tartani a következő általános szabályokat.

Gipszkartonozás tetőtérben - szabályok

  • A gipszkartonlapokat nem szabad közvetlenül a szarufákra vagy a fogószegekre csavarozni, mindig szükség van egy horganyzott acél CD-profil keretre vagy egy állítható konzolok közötti tégla lécre (esetleg vízszintes felületre történő közvetlen felfüggesztésre), amelyre a gipszkartonlapok rácsavarozhatók. A konzolok helyett más megoldások (pl. állítócsavar) használata nem megengedett.
  • A CD-profilok maximális középtávolsága vízszintes és ferde síkban 40 cm (41,6 cm 125 cm széles gipszkartonlapok esetén), függőleges térdfalak és válaszfalak esetén 60 cm (62,5 cm).
  • A ferde tetősíkot soha nem szabad a szarufákkal, hanem a vízszintes és függőleges szintekkel összehangolni. Egy jól kijelölt padláson a függőleges és a ferde síkok metszéspontja egy vízszintes egyenes.
    gipszkartonozás tetőtérben
  • Ha a tetősíkok megépítése után szabadon álló térdfalat emelnek, a térdfal felső szintjéhez a ferde síkban egy profilt kell rögzíteni.
  • A szigetelésnek minden ponton teljesen ki kell töltenie a szarufák közötti teret, ezért a szigetelőanyagot mindig 1-2 cm-rel hosszabbra kell vágni, mint a szarufák közötti tér. Ha a szigetelőanyag több rétegben kerül felhelyezésre, akkor a rétegek között nem lehet hézag, az egyik rétegnek egymáshoz kell nyomódnia.
  • Ha a szigetelőanyag nincs a szarufák közé szorítva, akkor gondosan rögzíteni kell (pl. drótozással).
  • Ha a szarufa alsó széle alá helyezendő szigetelés vastagsága olyan nagy, hogy a leghosszabb állítható tartó mérete nem elegendő, akkor a szarufák alá léc vagy deszka helyezhető.
  • Télen a szigetelést csak akkor szabad felszerelni, ha a párazárót is azonnal felszerelik, különben a szigetelés lecsapódhat és átnedvesedhet.
  • A CD és UD profilokból készült tartószerkezet felállítására csak a szigetelés vízszintes és ferde síkban történő felszerelése után kerülhet sor.
  • Az UD-profilok hátoldalára minden esetben szivacscsíkot kell felhelyezni a beépítés előtt.
  • A profilkeret elkészülte után a szerkezetre párazáró fóliát kell felhelyezni. A fóliának hézagok, ráncok vagy repedések nélkül kell a teljes felületet befednie. A fóliát a nyeregfalban lévő UD-profilra is rá kell ragasztani, sőt a nyeregfalra enyhén rá kell hajtani. A fólia szélét a gipszkartonlap takarja. A fólia összeillesztését átlapolással kell elvégezni a fólia gyártójának utasításai szerint. Fokozott légzárási követelmények esetén a fóliát az UD-profillal nyomja a nyeregfalhoz.
    Ferde mennyezet gipszkartonozása
  • Gipszkarton esetében a csavarok közötti távolság nem haladhatja meg a 17 cm-t a vízszintes és a ferde síkban, illetve a 25 cm-t a függőleges síkban. Tilos 40 cm-nél keskenyebb sávokat beépíteni!
  • A padlásszerkezetek megerősítésére (vízszintes és ferde síkban) csak papírmerevítő csíkok használhatók.
  • A különböző szerkezetek (pl. a tetősík és a függőleges nyeregfal) a ragasztás során nem illeszthetők egymáshoz, mivel a különböző szerkezetek eltérő mozgása rövid időn belül csúnya repedésekhez vezetne. Ehelyett egy irányított repedés vagy árnyékfugát kell létrehozni.

Gipszkarton tetőszerkezetek szerelési sorrendje

A tetőszerkezetek általános szerelési sorrendje

  1. Vízszintes sík - a korlátok vagy a kéménygerendák alatt
  2. Ferde tetősík - a szarufák alatt
  3. Felszerelt térdfal
  4. Válaszfal
  5. Padlóburkolat - Rigidur száraz padló

A beépítési sorrend változhat az egyedi követelményektől (pl. hangszigetelési okokból a szarufákig kell vezetni a válaszfalat) vagy más választott technológiáktól függően. Ha például a száraz padlót beton aljzatpadlóval (ha az épület statikailag alkalmas) vagy esztrichkel helyettesítik, akkor az aljzatpadlót vizes szerkezetként építik be az összes többi elem előtt.

A tetőszerkezet hőtechnikai szempontból

Ahhoz, hogy egy tetőtér megfelelően és jó minőségben működjön, mindenekelőtt jól kell szigetelni. Hőszigetelésként ásványgyapot szálakból készült anyagokat (pl. üveggyapot hőszigetelő lapokat) használnak.

A tető átnedvesedésének megakadályozása érdekében a tetőszerkezetre párazáró réteget alkalmaznak. A párazáró réteget a szigetelés "meleg" oldalán kell alkalmazni.

A szigetelőrétegek közé is fel lehet helyezni. Ha a párazáró rétegre vonatkozóan nem végeztek hőtechnikai számításokat, akkor az nem lehet több, mint a teljes szigetelés vastagságának ¼-e.

Annak érdekében, hogy a párazáró réteg ne sérüljön, lehetőleg a tartószerkezet alá kell helyezni ("A" változat). A párazáró réteg és a burkolólapok közötti térben a különböző szerelvények úgy fektethetők le, hogy a párazáró réteget nem kell áthatolni.

A hőszigetelés beépítése

A szarufák közé helyezzen ásványgyapotból készült hőszigetelést, amelynek szélessége körülbelül 10 mm-rel nagyobb, mint a szarufák közötti távolság. Ha a szigetelőanyag nem marad meg magától a szarufák között, akkor a beépítés során egy madzaggal rögzítheti.

hőszigetelés beépítése tetőtérben

 

Ha a szarufák profilmagassága kisebb, mint a szigetelőanyag vastagsága, akkor a szarufák magassága előcsíkok rögzítésével növelhető.

Az egyes elemek illesztés nélkül, a tetőszerkezet elemeivel egy szintben kerülnek beépítésre. Nem kizárt a különböző típusú szigetelőanyagok kombinációja (kőzetgyapot, üveggyapot).

Szellőzőtetők esetében nagyon fontos, hogy a hőszigetelés és a biztonsági tömítés között a szellőzőréteg előírt magassága megmaradjon. A szigetelőanyagot a vázszerkezet beépítése után lehet felhordani.

A padlás beépítése

A keret és a párazáró réteg beépítése

A keretszerkezetet a mennyezethez és a ferde gerendaszerkezethez (pl. szarufák és szarufapárok) rögzítik. A keretszerkezet CD és UD acélprofilokból és falécekből áll. A CD-profilok és a falécek közötti maximális távolság 400 mm.

Miért használjon állítható kengyeleket?

  • Ezek biztosítják a szükséges helyet a szarufák előtt 5-10 cm ásványgyapot szigetelés beépítéséhez, és így hőszigetelt tetőteret biztosítanak.
  • Megkönnyíti és pontosabbá teszi a CD-profil rögzítését. Az egyenetlen szarufák kiküszöbölhetők, így sima felületet biztosítva a gipszkarton számára.
  • Az állítható konzol a lira-szerű kialakításának köszönhetően képes csillapítani a mozgásokat a padláson, megvédve a gipszkartont a repedésektől.
  • Ahhoz, hogy a szerkezet akusztikailag függetlenedjen a szomszédos falaktól, ragasszon alulról egy szivacscsíkot az UD szögprofilra (fali lemez).


Weblap látogatottság számláló:

Mai: 229
Tegnapi: 192
Heti: 963
Havi: 4 543
Össz.: 647 880

Látogatottság növelés
Oldal: Gipszkartonozás tetőtérben
Gipszkartonozás, gipszkarton szerelés Budapest - © 2008 - 2024 - gipszkartonszerelese.hupont.hu

A Hupont.hu weboldal szerkesztő segítségével készült. Itt Önnek is lehetséges a weboldal készítés.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »